[9]   HODÍME SA K SEBE?
KOMPATIBILITA V ASTROLÓGII.

Jedna z najčastejších otázok, ktorú astrológ dostáva, je typu: "Som Baran, ona je Škorpión. Hodíme sa k sebe?"

Podľa astrológie si najlepšie vyhovujú znamenia, ktoré sú v trigóne (posun 4 mesiacov), kritické je to s tými, ktoré sú v kvadratúre (posun o 3 mesiace). To znamená, že človek, ktorý sa narodil napríklad 30. marca, si bude najlepšie rozumieť s tým, kto sa narodil okolo 30. júla, alebo 30. novembra. Naopak, najmenej vhodným partnerom je ten, kto sa narodil okolo 30. júna, alebo 30. decembra.

Kvôli názornosti sme zostavili tabuľku kompatibility. V stĺpci vyhľadajte svoje znamenie a v riadku znamenie svojho partnera. Pozrite si farbu prislúchajúceho políčka. Čím je svetlejšia, tým ľahšie sa vraj dosahuje vzájomný súlad.

TABUĽKA KOMPATIBILITY ASTROLOGICKÝCH ZNAMENÍ

  BAR  BÝK  BLÍ  RAK  LEV  PAN  VÁH  ŠKO  STR  KOZ  VOD  RYB 
BAR                        
BÝK                        
BLÍ                        
RAK                        
LEV                        
PAN                        
VÁH                        
ŠKO                        
STR                        
KOZ                        
VOD                        
RYB                        

Ako to však v astrológii býva, aj tu sa môžu veci skomplikovať. Pri zostavení partnerského horoskopu sa totiž neberú do úvahy len slnečné znamenia, ale aj postavenie Mesiaca a planét v čase narodenia. Občas sa preto stane, že znamenia partnerov sú napríklad v kvadratúre, ale všetky ostatné znaky ich horoskopov sú v skvelom súlade.

Aby sme zachytili aj takéto prípady, v našom algoritme vyhodnocovana astrologickej zhody sme išli o krok ďalej, než je len kombinovanie slnečných znamení. Naprogramovali sme počítadlo astrologickej kompatibility, ktoré zohľadňuje aj vzájomné pozície Mesiaca. Zadajte dva dátumy narodenia a okamžite získate predstavu o miere astrologickej zhody pre danú dvojicu.

©  Články o astrológii - AstroTouch