[11]   DARČEKY PODĽA ZNAMENIA

Neviete sa rozhodnúť, čím obdarovať svojho Kozorožca, či Raka? Beháte z obchodu do obchodu v zúfalej nádeji, že Vás kopne múza? Alebo sa Vám zdá, že už má všetko? Nechajte sa tentokrát pre zmenu inšpirovať hviezdami. Prezradíme Vám, aký darček by svojím priateľom a známym vybral astrológ.

Baran    21.3. - 19(20).4.
Baran je večné dieťa, ktoré sa neúnavne púšťa do nových dobrodružstiev. Kúpte mu lístok na napínavé športové podujatie, zoberte ho na bowling, vyskúšajte spolu motokáry, zaplaťte mu bungee jumping, let balónom, alebo hodinu na strelnici. Poteší ho aj výstredná pokrývka hlavy, či extravagantné okuliare. Ak kupujete oblečenie - stavte na červenú.


Býk    20(21).4. - 20.5.
Býk je pôžitkár. Darček pre neho nemusí byť drahý, ale mal by byť kvalitný. Býk ocení aj jednoduché veci, pokiaľ dobre chutia, voňajú, alebo sú príjemné na dotyk. Kúpte mu luxusné posteľné prádlo, kvety, vonné sviečky, alebo kvalitné víno, či dobrú čokoládu. Predplaťte mu masáž, alebo ho pozvite na večeru do jeho obľúbenej reštaurácie. Typický Býk je muzikálny, takže hudobné CD, alebo lístok na koncert, či muzikál sú takisto dobrou voľbou.


Blíženci    21.5. - 20(21).6.
Z ľudského tela sú znameniu Blížencov priradené ruky. Prstene, náramky, a hodinky sú preto ich obľúbené darčeky. Blíženci sa ale potešia takmer všetkému novému. Sú to komunikatívne tvory - darujte im nový mobil, notebook, počítačovú hru, značkovú sadu pier, alebo diár. Kúpte najnovší bestseller, alebo im predplaťte časopis, ktorý bude pravidelne uspokojovať ich neustálu zvedavosť. Pozvite ich na prechádzku, alebo výlet.


Rak    21(22).6. - 22.7.
Rak si sentimentálne chráni svoje spomienky, pomôžte mu pritom novým fotoaparátom, alebo aspoň ďalším pekným fotoalbumom. Zopakujte si vydarenú dovolenku, alebo ho zaveďte do príjemného podniku, ktorý ste kedysi spolu navštívili. Cesta k srdcu Raka vedie cez romantiku, ale aj cez žalúdok - získate si ho napríklad tradičným domácim pečivom, alebo vzácnou kuchárskou knihou. A kúpte mu štýlové prestieranie, alebo niečo iné, čo ešte viac zútulní jeho milovaný domov.


Lev    23.7. - 22(23).8.
Lev nemôže dostať hocičo. Pozvite ho na týždeň do luxusného prímorského apartmánu, alebo aspoň na obed do prvotriednej reštaurácie, či na vychytené divadelné predstavenie. Dovolené je aj všetko zlaté a ligotavé. Musíte siahnuť až na dno svojej peňaženky, alebo venovať množstvo času príprave nejakého špeciálneho prekvapenia. Usporiadajte mu napríklad veselú narodeninovú párty, na ktorej nebude chýbať nikto z jeho priateľov a obdivovateľov.


Panna    23(24).8. - 22.9.
Panny myslia vždy len na druhých a tak si občcas zaslúžia trochu rozmaznávania. Predplatená starostlivosť v kúpeľoch, alebo v kozmetickom, masážnom, či kaderníckom salóne je jedna z možností. Lacnejšou variantou sú knihy a filmy, propagujúce zdravý životný štýl. Panny sú organizátori - potešia sa aj kalendáru, či diáru. A chcú byť stále o všetkom informované, takže ročné predplatné internetového pripojenia je ďalší skvelý darček. Sú aj starostlivé - malý zvierací maznáčik sa u nich bude cítiť ako v nebi.


Váhy    23.9. - 22.10.
Toto znamenie symbolizuje partnerstvo. Najlepší dar pre Váhy je harmónia, romantika, láska. Ak sú slobodné, mali by dostať lístky na spoločenské podujatia, na ktorých môžu stretnúť tých správnych ľudí. Váhy majú vyberaný vkus. Značková kozmetika, či oblečenie, sú dobrými darčekmi. Ak si ale nemôžete dovoliť niečo na úrovni, nesnažte sa to nahradiť lacnou atrapou. Potom darujte radšej večeru pri sviečkach v štýlovej vinárni, alebo aspoň lístky do kina na romantický film.


Škorpión   23.10. - 21.11.
Škorpión je tajnostkár. Venujte mu víkendový pobyt na tichom, tajuplnom mieste, alebo mu kúpte aspoň diár so zámkom. Pravdepodobne miluje aj detektívne, hororové, alebo mysteriózne knihy a filmy. Mnohí z nich sú v súkromí erotomani. Ak je to aj prípad toho Vášho Škorpióna a ste si dostatočne blízki, potom si môžete dovoliť darovať mu nové erotické hračky, alebo aspoň sadu vonných masážnych olejov.


Strelec      22.11. - 21.12.
Strelci sú športovci a cestovatelia, mnohí naozaj a tí ostatní aspoň v duši. Darujte tomu svojmu mapy, cestopisy, kufre a športové vybavenie. Ak nemáte hlboko do vrecka, kúpte mu jednosmernú letenku do Austrálie a dúfajte, že sa jedného dňa vráti. Ak ste rovnaký dobrodruh, choďte s ním. Strelec netúži po materiálnych veciach, ale rád si vyskúša akúkoľvek bláznivosť, takže neváhajte a prekvapte ho.


Kozorožec    22.12. - 19.1.
Kozorožec miluje kvalitné, trváce, praktické darčeky. Kúpte mu konzervatívne oblečenie tradičnej svetovej značky. Darujte mu drahú koženú peňaženku, alebo radšej rovno sejf na jeho ťažko zarobené peniaze. Potešia ho aj elegantné hodinky, knihy o histórii, alebo archeológii, starožitné umelecké predmety a sochy.


Vodnár    20.1. - 18.2.
Vodnár ocení originalitu. Zabudnite na konvenčné darčeky. Miluje najnovšie technologické hračky. Aj rôzne vymoženosti, uľahčujúce život, sú vítané. Domácnosť Vodnára je plná dômyselných vynálezov, ale pokojne mu prineste ďalší. Čím bláznivejší, tým lepšie. Ak sa rozhodnete pre knihu, zvoľte počítačovú literatúru, sci-fi, alebo pojednanie o aktuálnych spoločenských problémoch.


Ryby    19.2. - 20.3.
Rybám darujte niečo magické, neobyčajné, čo podnieti ich fantáziu. Knihy o ezoterike, alebo umení, meditačná hudba, poézia, lístky na balet. Nič nepokazíte ani jemným parfémom, či romantickým kusom oblečenia. Ryby sú vodným znamením. Darovať im môžete permanentku na plaváreň, niektorým potápačský kurz, či pobyt pri mori, alebo dovolenku na lodi.


©  Články o astrológii - AstroTouch